Mining pod lupą Kongresu USA? Organ ten może wkrótce przeprowadzić przesłuchania w kwestii środowiskowych skutków wydobywania BTC. Ma to związek z obawami o rozwój sytuacji w z zużyciem energii w Nowym Jorku.

Mining pod lupą Kongresu Stanów Zjednoczonych

Źródła ujawniły, że amerykańska Komisja ds. Energii i Handlu przygotowuje listę świadków do sprawy zużycia energii przez kryptowaluty. Ma to dotyczyć systemów, które wykorzystują system konsensusu proof-of-work, ze szczególnym uwzględnieniem Bitcoina.

Nie będzie to pierwsze spotkanie Izby z kadrą kierowniczą z branży kryptowalut. W grudniu Komisja ds. Usług Finansowych Białego Domu wezwała na przesłuchanie sześciu dyrektorów ds. kryptowalut na przesłuchanie, aby omówić kwestię przepisów dotyczących kryptowalut.

Źródła nie ujawniły jeszcze czasu i listy świadków, którzy mają zaangażować się w rozprawę. Wydają się jednak sądzić, że rozprawa odbędzie się jak najszybciej, a analitycy wypatrują daty pod koniec stycznia.

Warto zauważyć, że Stany Zjednoczone są obecnie największym dostawcą hashrate na świecie. Po masowej migracji górników z Chin kontynentalnych z powodu represji ze strony organów regulacyjnych firmy przeniosły się do innych krajów.

Reklama

BTC a środowisko

W wyniku obaw środowiskowych związanych z jego systemem konsensusu proof-of-work Bitcoin spotkał się z ostrą krytyką środowisk ekologicznych.

Zeszłego roku branżę w Chinach objęto rygorystycznymi restrykcjami. W całym kraju zakazano wydobywania bitcoinów i innych kryptowalut. Jako oficjalny powód tamtejszy rząd podał, że mining szkodliwy dla środowiska. Akcja doprowadziła do masowego exodusu firm wydobywczych. Przełożyło się to na wzrost działalności wydobywczej w Stanach Zjednoczonych i innych krajach na całym świecie.

Podczas gdy niektóre rządy, takie jak Brazylia, a nawet niektóre miasta w Stanach Zjednoczonych (np. Miami), tworzą politykę, która zachęca do wzrostu, nie wszystkie rządy są tak otwarte. Poinformowano, że szwedzcy regulatorzy wystosowali wniosek o zakaz wydobycia w UE, stwierdzając, że proces ten nadmiernie obciąża dostawy energii, nawet z czystych źródeł. Zmusiło to systemy do pobierania dodatkowej energii ze źródeł niezrównoważonych, co zakończyło się podniesieniem emisji.

Oceń post

Leave a comment

×