Cyfrowym rynkiem interesuje się coraz więcej gwiazd i celebrytów. Ostatnio wypowiadał się na ten temat choćby Mike Tyson – zainteresowany kryptowalutami bokser. Tyson jednak jest już znany z tego typu inicjatyw. Warto jednak nadmienić, że zainteresowanie tą kwestią wykazał również znany raper Busta Rhymes.

Mike Tyson zainteresowany kryptowalutami – jakimi?

Każdy kojarzy Mike’a Tysona – nawet ci, którzy nie widzieli żadnej jego walki. Jego konto na Tweeterze obserwuje ponad 5 milionów użytkowników. Ostatnio opublikował on tweeta w którym zadał fanom pytanie: BTC czy ETH? Chciał w ten sposób poznać opinię użytkowników Twittera, który obserwują jego profil. Odpowiedzi pod tweetem były bardzo zróżnicowane, zdaje się się jednak, że nie wybiło to boksera z rytmu.

To nie pierwszy przypadek, kiedy Mike Tyson robi rozeznanie na rynku kryptoaktywów. Mimo swojej bogatej w sukcesy sportowej kariery, bokser nie zawsze dobrze zarządzał swoim majątkiem. W szczytowej formie majątek sportowca wyceniano na ponad 300 milionów USD. Jego decyzje finansowe doprowadziły go jednak do bankructwa. Tyson zaczął więc zarabiać na swojej marce, np. grając w filmach czy wypuszczając serię napojów energetycznych.

Podobne pytanie zadał również ostatnio Busta Rhymes, który dodatkowo poprosił o wartościowe materiały na temat kryptowalut.

Busta Rhymes pyta o kryptowaluty

Busta Rhymes, a dokładniej Trevol George Smith Jr. to amerykański raper, producent, autor tekstów i aktor. On również wykazał ostatnio pewne zainteresowanie cyfrowym rynkiem. Za pośrednictwem Tweetera zapytał swoich fanów, czy wiedzą coś o kryptoaktywach. Aktywność użytkowników była ogromna, co najwidoczniej tylko jeszcze bardziej zachęciło go do zgłębienia tematu.

Wsparcie dla rapera zaproponował dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, który także należy do świata cyfrowych walut.

Sławni ludzie i kryptowaluty

Cyfrowy rynek i sławni artyści już od dawna ze sobą współpracują. Przykładem jest 50 Cent, kory 7 lat temu sprzedawał jedną ze swoich płyt za BTC. Podobne działania podjął także metalowy zespół Mastodon – w bardzo zbliżonym okresie czasowym. Ich album także można było kupić za cyfrowe aktywa.

Artystka Bjork posunęła się nawet o krok dalej. Każdy, kto kupił jej płytę „Utopia” w formie pre-orderu na oficjalnej stronie internetowej wokalistki, mógł liczyć na mały prezent. Konkretnie zaś była to cyfrowa waluta – Audiocoin.

Sprzedaż płyt za BTC zapowiadał również Snoop Dogg pod koniec 2013 roku. Ostatecznie jednak te plany nie doszły do skutku.

Aktywnie zainteresowana Bitcoinem wydaje się być również Kim Kardashian. Wynika to choćby z jej postów na Instagramie, które odnoszą się do kryptowalut. Przykładem jest zdjęcie, które przedstawia coś przypominającego realne żetony BTC. Kardashian brała wówczas udział w dużej i głośnej imprezie charytatywnej, opartej na pokerze. Celem wydarzenia było zbieranie pieniędzy na City of Hope – centrum badań, które zajmuje się leczeniem nowotworów.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment