CEO firmy MicroStrategy Michael Saylor popiera regulacje na rynku kryptowalut. Jego zdaniem odpowiednie przepisy w tej branży wyjdą kryptowalucie i wszystkim jej użytkownikom na plus. Wspomniał także o wielu korzyściach, jakie niesie za sobą istnienie Bitcoina. Pokusił się nawet o stwierdzenie, że to jedyne aktywo na giełdzie, w które można inwestować instytucjonalnie.

CEO Michael Saylor popiera regulacje kryptowalut

Michael Saylor to miliarder i dyrektor generalny firmy MicroStrategy. W jednym ze swoich ostatnich wywiadów wypowiedział się on na temat cyfrowych walut. Głównym tematem spotkania było wprowadzenie regulacji oraz zalety pierwszej kryptowaluty.

Jak twierdzi Saylor, odpowiednie przepisy, które gwarantują przejrzystość, odbiłyby się na sytuacji rynkowej korzystnie. Co więcej, mogą one znacznie ustabilizować kryptoaktywo i spopularyzować je wśród obywateli. Wówczas niedługo później zaczęłyby się nim interesować oficjalne instytucje.

CEO znanej firmy IT twierdzi także, że kryptowaluty potrzebują znacznie większej przejrzystości. Jego zdaniem mogą im to zapewnić właśnie odpowiednie prawa i regulacje.

Nie jest żadną tajemnicą, że Michael Saylor to promotor i entuzjasta Bitcoina. W tym wywiadzie również zdawał się tego nie ukrywać. Jak podkreślił, BTC to doskonała inwestycja długoterminowa – jego zdaniem kryptowalutę można trzymać nawet przez trzy dekady. Zestawił je z innymi altcoinami, takimi jak ETH czy SOL. I choć miliarder uważa je za potencjalnie zyskowne, zwraca także uwagę na dużo wyższe ryzyko tego typu inwestycji.

MicroStrategy – firma, której szefem jest Saylor – inwestuje wyłącznie w BTC. Nie tak dawno przedsiębiorstwo dokonalo zakupu 5050 BTC. Ich wartość w przeliczeniu na dzień dzisiejszy wynosi prawie miliard złotych! Łącznie MicroStrategy posiada w swoich portfelach 114 tysięcy BTC.

Saylor o protestach w Salwadorze

Przedsiębiorca nie omieszkał także wspomnieć o protestach na terenie Salwadoru. Są one efektem wprowadzenia nowego prawa, które akceptuja BTC jako pełnoprawny środek płatniczy. Ustawa funkcjonuje od dnia 7 września, lecz nie spotkała się przychylnością obywateli. Analizy wykazały, że 70% mieszkańców tego kraju nie popiera decyzji prezydenta.

Michael Saylor twierdzi, że najważniejszym faktem jest fakt przełomowości bitcoina. Jego zdaniem w przypadku tego typu inicjatyw nie ma możliwości, by wszyscy byli jednogłośni.

Dyrektor MS podkreślił także, że prawie pół miliona mieszkańców Salwadoru pobrało na swoje urządzenia rządowy portfel Chivo. Warto przypomnieć, że każdy z nich otrzymał kryptowaluty o równowartości 30 USD.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment