Południowa Korea przekłada projekt podatków, które miały dotyczyć kryptowalut. Tamtejszy rząd już niedługo dojdzie w tej kwestii do porozumienia.

Korea przekłada projekt podatków od kryptowalut

Podkomisja Podatkowa to organ Korei Południowej, który zajmuje się wprowadzaniem nowych ustaw. Jest on częścią Zgromadzenie. Jego przedstawiciele porozumieli się w sprawie przesunięcia terminu nałożenia podatków na kryptowalut. Pierwotnie miało to mieć miejsce już na początku przyszłego roku. Nowelizacja zakłada, że prawo ma wejść dopiero za rok – 1 stycznia 2023 r. By tak się stało, posłowie muszą przegłosować nową poprawkę podczas jutrzejszego posiedzenia.

Partia Demokratyczna Korei Południowej najgłośniej krytykowała wprowadzenie nowej ustawy tak szybko. Jej przedstawiciele zwracali uwagę m.in. na szereg błędów. Dotyczyły one przede wszystkim zbierania danych. Dla przykładu, wejście w życie nowych praw znacznie obciążyłoby inwestorów, którzy trzymają swoje kryptowaluty przez dłuższy czas, czyli tzw. HODLerów. Musieliby oni płacić podatki nie tylko od samych zysków, ale od całości posiadanych przez siebie aktywów.

Przewodniczący organu podatkowego, Kim Young-jin, zauważył, że państwo najpierw musi dokładnie zdefiniować to, czym są kryptowaluty. Dopiero wtedy będzie można wprowadzić sensowne i klarowne prawo w kwestii ich opodatkowania.

Nowe podatki dotkną tych, którzy zarabiają na kryptowalutach

Część polityków i urzędników Korei Południowej zgadza się, że opodatkowanie cyfrowych walut jest konieczne. Należy do nich m.in. Hong Nam-ki – w jego opinii podatki muszą być jednak sprawiedliwe. W jego opinii ktoś, kto zarabia na kryptoaktywach, również powinien dokładać się do budżetu państwa, tak jak wszyscy pozostali obywatele.

To właśnie Nam-ki otwarcie sprzeciwiał się opóźnieniu opodatkowania kryptowalut. Wielokrotnie przerywał on rozmowy na ten temat na otwartych sesjach zgromadzenia. Ostra debata w tej kwestii wprowadziła duży zamęt, nie tylko wśród polityków, ale również zwykłych obywateli. Informacje na temat nowych podatków lub ich braku stale się zmieniały, efektem czego była znaczna dezinformacja w kraju.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment

×