Gubernator Jared Schulz Polis ogłosił, że Kolorado wprowadza podatki BTC. Stan zamierza przyjąć Bitcoina jako środek do płatności podatkowych już od tego lata.

Kolorado wprowadza podatki BTC już za kilka miesięcy

W rozmowie z CNBC w środę gubernator stanu Jared Schutz Polis potwierdził, że jego administracja wprowadza nowe ramy. Dzięki nim mieszkańcy Kolorado zaczną płacić podatki w Bitcoin i innych kryptowalutach.

Administracja spodziewa się, że niedługo zaakceptuje płatności w cyfrowych walutach dla wszystkich stanowych celów podatkowych. Ma się to stać nie później niż do lata 2022 roku.

Gubernator – gorący zwolennik kryptowalut, a w szczególności Bitcoina – powiedział, że rozwiązania są w drodze. Wezwał też do spokoju mieszkańców, którzy zastanawiali się, jak to wszystko działa, biorąc pod uwagę niestabilność rynku kryptowalut. Według polityka cyfrowe waluty nadal stwarzają niebezpieczeństwo w związku ze swoją zmiennością. Nie przeczy, że może ona wpłynąć na wartość podatków odprowadzanych w kryptowalutach.

Reklama

Aby ograniczyć wady tej zmienności, Polis zatrudniliby pośrednika, który przewalutowywałby kryptowaluty na USD w czasie rzeczywistym.

Gubernator popiera kryptowaluty

Polis jest również pierwszym amerykańskim politykiem, który przyjął darowizny na kampanię w kryptowalutach. Na majowej konferencji dot. kryptowalut powiedział, że chciałby być pierwszym senatorem, który pozwala płacić podatki w kryptowalutach. Wspomniał też, że chce uczynić Kolorado centrum blockchainowej innowacji w USA.

Wraz z rosnącą popularnością kryptowalut na całym świecie, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, przywódcy coraz częściej szukają sposobów na uregulowanie powstającego sektora. Głównym celem staje się jego opodatkowanie. Podmioty takie jak Internal Revenue Service, już rozpoczęły nakładanie podatków na posiadaczy kryptowalut, którzy sprzedają swoje monety lub nieruchomości związane z cyfrowym rynkiem (np. NFT). Tymczasem kraje takie jak Indie uchwaliły już przepisy dotyczące opodatkowania kryptowalut.

Czy inni politycy także zdecydują się na podobne działania? To się okaże. Na ten moment inicjatywa senatora Kolorado jest bezprecedensowa. Może to jednorazowy przypadek, a może początek zupełnie nowej ery dla kryptowalut.

Oceń post

Leave a comment