Robert Kiyosaki ostrzega przed inflacją i prosi ludzi, by zainwestowali w kryptowaluty. Autor słynnej książki Bogaty ojciec, Biedny ojciec uważa, że w przeciwnym wypadku grozi nam katastrofa. Ostrzeżenie pojawia się w momencie, gdy na administrację Bidena spadła fala krytki w związku z inflacją.

Robert Kiyosaki ostrzega przed inflacją

Jak twierdzi Robert Kiyosaki, słynny inwestor i autor bestsellera Bogaty ojciec, Biedny ojciec, przyszedł czas na zmiany. Jego zdaniem inwestycje zabezpieczające przed inflacją – takie jak BTC lub złoto – będą teraz pracowały na zysk inwestorów. W swoim wpisie na Twitterze ostrzegł on, że polityka obecnego prezydenta wkrótce spowoduje ogromny krach gospodarczy.

Inwestor uważa jednak, że nadchodzące kłopoty ekonomiczne są okazją do zainwestowania w złoto, srebro, nieruchomości i kryptowaluty.

Kiyosaki już od dłuższego czasu mocno opowiada się za BTC. Uważa on pierwszą kryptowalutę za cyfrowe złoto i zabezpieczenie przed „umierającym” dolarem. Bardzo głośno krytykował także politykę finansową Stanów Zjednoczonych, a zwłaszcza działania Rezerwy Federalnej, które uważa za główną przyczynę inflacji. 

Reklama

Biznesmen utrzymuje, że inflacja to podatek od biednych i klasy średniej, który napełnia kieszenie bogatym. W związku z tym często radzi, aby ludzie inwestowali w bezpieczne aktywa.

Jego najnowsze ostrzeżenie pojawia się w czasie, gdy rząd spotyka się z krytyką za nieporadność w kwestii inflacji. Administracji Bidena zarzuca się przede wszystkim bagatelizowanie danych, które wyraźnie pokazują, że spadek wartości nabywczej pieniądza stale postępuje.

Co dalej z dolarem?

Brian Deese, doradca ekonomiczny Białego Domu, twierdzi, że listopadowy raport o inflacji nie uwzględnia ostatnich spadków kosztów energii i surowców, ponieważ są one wsteczne. Pomimo oświadczenia Białego Domu, media donoszą, że rząd gwałtownie traci zaufanie obywateli USA. Ocena prezydenta Joe Bidena jest wśród przedsiębiorców najniższa w historii.

Niezależnie od tego, niektórzy kluczowi gracze rynkowi są przekonani, że inflacja może się wkrótce zatrzymać. Według Cathie Wood, dyrektor generalnej Ark Invest, gospodarka wkrótce popadnie w deflację, ponieważ obawy o inflację odejdą w przeszłość, nawet gdy na rynku będą się rozwijać innowacyjne technologie.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment