Wilk z Wall Street – Jordan Belfort – rusza z NFT, i to już niedługo! Na podobny ruch zdecydowali się już m.in. Stephen Curry, Paris Hilton, Tom Brady i Eminem. Czy zainteresowanie celebrytów tokenami NFT wpłynie korzystnie na ich adopcję w kulturze masowej?

Jordan Belfort rusza z NFT

W swoim ostatnim wpisie na Twitterze Jordan Belfort zasugerował, że interesuje go temat NFT. Fakt, że Wilk z Wall Street zaczyna interesować się kryptowalutami, można odebrać dwojako. Wszyscy znają bowiem jego przeszłość, w której znajduje się wiele ciemnych kart. Na Belforcie ciąży wizerunek nie tylko oszusta, ale również zagorzałego krytyka Bitcoina.

Trzy lata temu Bitcoin przechodził kryzys. W ciągu zaledwie kilku miesięcy ponad 50% swojej pierwotnej wartości w przeliczeniu na USD. Belfort wówczas publicznie przypomniał swoją działalność z przeszłości i porównał sytuację cyfrowego rynku ze swoimi dawnymi oszustwami.

To jednak nie wszystko. Gorąco zalecał on wtedy wszystkim kryptowalutowym inwestorom porzucenie planów na zakup BTC. Jak widać, nie miał racji.

Belfort zmienił zdanie

Na początku 2021 roku Wilk z Wall Street zweryfikował swoje poglądy na temat kryptowalut. Przestał już zakładać, że upadek Bitcoina jest kwestią czasu. Zamiast tego zajął się jego analizą i prognozowaniem wartości. Zasugerował nawet, że wartość BTC może przekroczyć wartość 100 tysięcy dolarów.

Skąd taka zmiana? Niesławny makler stwierdził, że wynika ona z działań rządów w trakcie pandemii koronawirusa i już po niej. Ich postępowanie skłoniło go do zwrócenia się w kierunku cyfrowych aktywów.

Belfort ustawił nawet nowe zdjęcie profilowe na swoim Twitterze. Wyraźnie sugeruje ono, że Wilk z Wall Street jest zainteresowany rynkiem tokenów NFT. Jego wpis „Łał! Kocham NFT!” nie pozostawia już co do tego żadnych wątpliwości.

NFT ma duży potencjał do adopcji, głównie ze względu na skuteczne wprowadzanie kryptowalutowych rozwiązań do głównego nurtu. Kto wie, może to właśnie one podłożą podwaliny do pierwszego blockchainowego systemu dla mas. Zainteresowanie celebrytów tylko przyspiesza ten proces.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment