Najnowsza ankieta wykazała, że inwestorzy planują kolejne zakupy na rynku kryptowalut. Chodzi głównie o właścicieli wielkich funduszy i rynkowych ekspertów, czyli naprawdę dużych graczy. Wniosek jest jeden: ci, którzy mają wiele kryptowalut, chcą mieć ich jeszcze więcej.

Ankieta pokazuje, że inwestorzy planują kolejne zakupy kryptowalut

Przeprowadzeniem badania zajął się angielski fundusz NDAM, znany także jako Nickel Digital Asset Managenent. Wynikło z niego, że aż 82 na 100 ankietowanych planuje powiększyć swoje środki na kryptowalutowych portfelach i nie tylko w przeciągu kolejnych dwóch lat.

Ankietę przeprowadzano przez dwa miesiące – maj i czerwiec – za pośrednictwem Internetu. Do grona ankietowanych należało pięćdziesięciu instytucjonalnych inwestorów i drugie tyle menedżerów majątkowych. Każdy z nich był w posiadaniu cyfrowych aktywów już wcześniej. Jeśli chodzi o kraj zamieszkania, inwestorzy pochodzi z Francji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

40% ankietowanych potwierdziło, że mają w planach znacznie rozszerzyć posiadane przez siebie kryptowalutowe aktywa. Tych, którzy chcą sprzedać część z nich jest tylko 7%, zaś inwestorzy, którzy planują pozbyć się wszystkiego to zaledwie 1%. Trzeba jednak podkreślić, że większość badanych nie posiadała dużej ilości cyfrowych walut. Wielu z nich właśnie przeprowadzało pierwsze testy, by zrozumieć, z czym mają do czynienia.

Ważni inwestorzy widzą potencjał kryptowalut

Wyniki ankiety pokazały również, że najczęściej podawanym powodem chęci rozwoju swoich cyfrowych aktywów jest duży potencjał, jaki tkwi w tym rynku. Uważa tak ponad połowa (bo aż 58%) ankietowanych. 38% stwierdziło zaś, że tylko dzięki inwestycji i posiadaniu kryptowalut mogli lepiej zrozumieć, jak działa ten rynek.

Dyrektor generalny Nickel Digital Asset Management stwierdził, że inwestorzy wykazują się coraz większym zaufaniem do kryptowalut i – jego zdaniem – tego zaufania będzie tylko coraz więcej.

Analiza londyńskiego funduszu wykazał, że 19 notowanych na giełdzie spółek, których wartość przekracza bilion USD wydało już łącznie prawie 11 miliardów dolarów na kryptowaluty, z czego 6,5 miliarda to inwestycje w samego bitcoina.

Miesiąc temu podobną ankietę przeprowadzał brytyjski podmiot inwestycyjny – AJ Bell’s. Z badania wynikło, że popularność kryptowalut w ostatnim roku przekroczyła inne finansowe produkty związane z oszczędnościami. Badania firmy MasterCard pokazały z kolei, że 40% ankietowanych chce płacić za pomocą kryptowalut, niekoniecznie w nie inwestując. Efekty tego badania prawdopodobnie będziemy mogli zobaczyć w przeciągu najbliższego roku.

Zostaw komentarz

×