Indie szykują nową ustawę o kryptowalutach. To część większego projektu, który składa się z 26 różnorodnych ustaw. Minister finansów potwierdził jednak, że elementem nowej ustawy nie będzie uczynienie z BTC prawnego środka płatniczego.

Indie szykują nową ustawę o kryptowalutach

Minister finansów Nirmala Sitharaman w pisemnej odpowiedzi dla niższej izby parlamentu ujawniła, że ​​rząd nie planuje wprowadzić Bitcoina jako pełnoprawnego środka do przeprowadzania transakcji. Niektóre raporty twierdzą jednak, że tamtejsze władze zaproponować projekt ustawy, która będzie traktować Bitcoin jako aktywa, jednocześnie zakazując go jako prawnego środka płatniczego. Minister poinformowała również Izbę, że rząd Indii nie gromadzi danych o kryptowalutowych transakcjach.

Jakiś czas temu było głośno o indyjskim projekcie prawnym, którego celem było zdelegalizowanie kryptowalut na terenie tego kraju. Jak jednak twierdzi rząd, ma on na celu jedynie wyłączenie z obiegu określonych cyfrowych aktywów. Ma to związek ze stworzeniem ram, które ułątwiją wprowadzenie oficjalnej waluty cyfrowej. Indyjski Bank Rezerw planuje bowiem wyemitować własne CBDC.

Co Indie sądzą o kryptowalutach?

Indie zawsze charakteryzowały się mieszanym stosunkiem do cyfrowych aktywów. Trzy lata temu Bank Rezerw Indii zakazał bankom ułatwiania przeprowadzania kryptowalutowyh transakcji. Dwa lata później Sąd Najwyższy postanowił uchylić tę decyzję.

Ustawa o walucie cyfrowej z 2021 r. proponuje wprowadzenie oficjalnej waluty cyfrowej, która będzie emitowana i regulowana przez Bank Rezerw Indii.

Ostatnio opozycja powiązała administrację Narendra Modi z tuszowaniem bitcoinowych oszust. Rząd odpowiedział na postawione mu zarzuty. Stwierdził, że informacje opinii publicznej sugerują, że policja w Karnataka aktywnie badała sprawy związane z cyberprzestępczością. Władze podkreśliły też, że podejmują odpowiednie kroki prawne przeciwko scamerom i oszustom. 

Jeśli chodzi o walutę cyfrową banku centralnego, RBI przedstawiło swoją propozycję prawodawcom. Według ministra finansów propozycja Banku Rezerw ma na celu wprowadzenie CBDC. 

Oceń post

Leave a comment