Jeff Zirlin – jeden z założycieli Axie Infinity – uważa, że gry NFT rozwijają rynek kryptowalut. Jego zdaniem to w dużej mierze właśnie dzięki nim cyfrowe aktywa stają się coraz bardziej popularne w mainstreamie. Stwierdził on nawet, że dzięki grom kryptowaluty przejdą na „nowy poziom”.

Gry NFT rozwijają rynek: Axie Infinity

Czym właściwie jest Axie Infinity? To jedna z gier opartych na systemie PtE (Pay to Earn), której podstawą są tokeny NFT. Za wspomnianym dziełem stoi firma Sky Mavis. Gracze walczą między sobą oraz handlują przedmiotami i aktywami, które posiadają. Rozgrywka polega na hodowli, zbieraniu i rozwoju specyficznych potworków, tzw. Axies.

Warto mieć jednak świadomość, że choć na tej grze można zarobić, na początku trzeba zainwestować. Do rozpoczęcia rozgrywki potrzebujemy bowiem przynajmniej trzy stworzenia. Ich koszt na dzień dzisiejszy wynosi niemal 6000 zł. Nie wydaje się to jednak odstraszać graczy, którzy każdego dnia rejestrują się na platformie.

Co ciekawe, sam Zirlin uważa, że jego projekt jest dopiero w pierwszej fazie. Firma stale rozwija swój produkt – w ciągu kolejnego pół roku system walki ma zostać znacznie rozwinięty. Ponadto, Axie Infinity już niedługo wchodzi na jedną ze zdecentralizowanych giełd DEX.

Twórca gry uważa, że za sukcesem jego gry stoi przede wszystkim zwarta społeczność. Jak sam podkreśla, na rynek wychodzi wiele interesujących produkcji, które jednak nie są w stanie się utrzymać. Nie da się ukryć, że AI posiada bardzo rozwinięte community.

AI to nie jedyna taka gra na rynku

Sukces Axie Inifity nie budzi żadnych wątpliwości. Nic więc dziwnego, że wiele osób spróbowało powtórzyć ten wyczyn. Na rynku gier pojawiło się wiele konkurencyjnych produktów, np. Sandbox, Decentraland czy Sorare. Każda z tych trzech gier dysponuje zapleczem w postaci milionów dolarów.

Sorare dla przykładu podczas jednej z rund finansowania zyskało ok. 680 mil. USD. Środki te pochodziły od SoftBanku. Jeśli chodzi o samą sprzedaż, jest to największa gra oparta na tokenach NFT. W 2020 roku produkcja osiągnęła ponad 50 razy większy zysk niż w 2019 roku! Główną walutą w Sorare są karty z piłkarzami, a najdroższa – z Ronaldo – kosztuje niemal 300 tysięcy dolarów.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment