Duncan Cock Foster radzi: ostrożnie z NFT!

Duncan Cock Foster, jeden z założycieli Nifty Gateway, zdradził swoje obawy dotyczące rynku NFT. Uważa on, że jeśli staniemy się częścią tego projektu wyłącznie z myślą o zarobkach, nie będzie on sprawiał nam frajdy, przez co w konsekwencji wcale nie zarobimy tyle, ile oczekiwaliśmy.

Foster nie chce zarobić na własnej platformie?

Foster twierdzi, że gwałtowny hype na NFT był dla nich zaskoczeniem. Na dzień dzisiejszy jednak zainteresowanie jest znacznie mniejsze, niż miało to miejsce na przełomie lutego i marca. Współzałożyciel Ninfty Gateway zdradził, że telefony i maile od piosenkarzy i artystów, którzy ze względu na trendy chcą ruszyć z NFT już teraz zaczynają zwyczajnie go męczyć.
– „Jeśli podchodzisz do tego w ten sposób, zapewne na dłuższą metę nie zarobisz z NFT” – twierdzi Foster.
Gdy trzy lata temu na topie było CryptoKitties, NFT zbierało wiele krytycznych recenzji. Ludzie uważali wówczas, że pomysł wprowadzenia niewymienialnych tokenów to niewypał. Foster odniósł się również do znanego krytyka BTC – Petera Shiffa. Zdaniem współzałożyciela NFT co roku powtarza on to samo, choć rzeczywistość pokazuje, że z upływem czasu tylko jeszcze bardziej oddala się od racji. Porównał to do przeciwników Ninfty Gateway – oni również się pomylili.

Sytuacja NFT na rynku

NFT to dziś zjawisko, które przyciąga bardzo dużą uwagę użytkowników platformy Ethereum. Wymienia się je obok takich technologii, jak inteligentne kontrakty i DeFi. Szczególnie korzystny był dla platformy ostatni rok – właśnie wtedy zainteresowali się nią artyści ze szczytów list przebojów.
Jedną z artystek, która wyemitowała NFT była Grimes – znana piosenkarka i żona Elona Muska. W ślad za nią poszli muzycy z Kings of Leon i metalowe zespoły Behemoth oraz Megadeth.

Oceń post

Leave a comment