Czy warto teraz sprzedawać kryptowaluty? Eksperci odpowiadają

Jak wynika z danych ekspertów z Glassnode, ludzie zajmujący się kopaniem Bitcoina ostatnimi czasy wstrzymują się ze sprzedażą swoich kryptowalut. Dowodem na to jest między innymi znaczny spadek transferów Bitcoinów z portfeli górników. Jaki jest tego powód i jakie konsekwencje przyniesie to dla rynku cyfrowych walut?  

Ostrożność w handlu i wiara w rozwój kryptowaluty

Na ten moment wartość Bitcoina wynosi nieco ponad 9 600 USD – pomimo dużej konkurencji na rynku nadal jest to jedna z najczęściej używanych walut cyfrowych. Górnicy z dużym doświadczeniem ostrożnie dysponują swoimi kryptowalutami, nie śpiesząc się z ich sprzedażą. Osoby kopiące Bitcoiny z mniejszym stażem sprzedają je znacznie częściej, jednak ich zasoby bez wątpienia są dużo mniejsze, przez co potrzeby rynkowe nie mogą zostać zaspokojone. Choć tendencję tą dostrzega coraz więcej ekspertów, prawdopodobnie pierwszy zauważył ją Tuur Demeester – amerykański przedsiębiorca i znany inwestor. Na podstawie swoich obserwacji stwierdził on, że Bitcoin – pomimo lepszych i gorszych momentów – niewątpliwie nadal ma olbrzymi potencjał, który jeszcze nie został wykorzystany. Według niego rajd na Bitcoinie to jedynie kwestia czasu.

Zauważalna tendencja spadkowa 

Dane przedstawione przez Glassnode z pewnością potwierdzają opinię Demeestera. Witryna ta publikuje rzetelne analizy danych i informacje na blockchainie. Zaprezentowany przez nią wykres wyraźnie wskazuje spadek transferów Bitcoina z adresów, które należą do górników kryptowalut – w szczególności tych bardziej doświadczonych – z poprzedniego miesiąca. Warto również wspomnieć, że wskaźnik ten jest blisko najniższego poziomu, jaki mogliśmy zobaczyć od końca 2018 roku. Bez wątpienia znaczący wpływ miał na to halving Bitcoina – zmniejszenie generowanej przez sieć liczby monet o połowę. Nie jest to zabieg nowy lub jednorazowy – powtarza się go regularnie. Halving jest niezbędny, by ilość Bitcoinów w sieci utrzymywała się na konkretnym poziomie. Ostatni halving miał miejsce w poprzednim miesiącu, w wyniku czego miało miejsce drastyczne ograniczenie liczby transakcji dokonanych przez górników. Spadły one nawet do poziomu 70% w stosunku do ubiegłego roku. Warto przypomnieć, że wówczas wartość Bitcoina oscylowała w granicach 13 800 USD.

Czy warto teraz sprzedawać kryptowaluty?
Czy warto teraz sprzedawać kryptowaluty?

Jak sytuacja wygląda teraz i jak rysuje się przyszłość? 

Wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób są powiązani z rynkiem kryptowalut, trzymają obecnie rękę na pulsie. Ostatnie sesje otwarto na poziomie ok. 9 664,90 USD. Po zamknięciu zaś kurs wynosił 9 653,68 USD. Zmiana, którą można dostrzec, jest niewielka – to zaledwie ponad 11 dolarów, czyli ułamek procenta wartości Bitcoina. Na ten moment wartość Bitcoina wynosi około 9 653,13 USD, a ruch dobowy był prawie niezauważalny. Jak odbierają to górnicy i traderzy? Na chwilę obecną nie wykazują oni skłonności do paniki, a wśród inwestorów przeważają reakcje neutralne. Okaże się, czy ta tendencja utrzyma się na dłużej. Czy warto teraz sprzedawać kryptowaluty? To pytanie zadaje sobie teraz każdy z nas!

Sprawdź także nowy artykuł –> Zakup BitCoina kartą kredytową?

5/5 - (1 vote)

1 Comment

  • Karolek
    Posted 15 czerwca, 2020 12:22 pm 0Likes

    Świetny artykuł 😉

Leave a comment