Czy Dogecoiny mogą zniknąć z rynku? Póki co się na to nie zanosi. Październik był dla nich bardzo szumnym miesiącem, a wartość DOGE i Shiba Inu cały czas się wahała. Co ciekawe, jak sama nazwa wskazuje, są to monety, które miały być… żartem. Jak się jednak okazało, szybko zdobyły popularność i przyciągnęły uwagę niektórych z najbardziej wpływowych ludzi, takich jak Elon Musk z Tesli .

Czy Dogecoiny mogą zniknąć z rynku?

Choć pierwotne zainteresowanie może słabnąć, a zainteresowanie memecoinami maleje, nie oznacza to ich końca. „Memiczne” kryptowaluty wciąż zyskują na popularności, jeśli chodzi o adopcję i ogólną akceptację. Niedawno firma Elona Muska ogłosiła, że ​​będzie przyjmować płatności w DOGE za część swoich towarów. Shiba Inu również cieszy się akceptacją wielu firm, w tym Newegg Commerce i AMC Entertainment.

Cena Dogecoina wzrosła o ponad 20% po ogłoszeniu Tesli, zbliżając się do 0,20 USD. Hossa jednak szybko się zatrzymała, a obecna wartość DOGE wynosi 0,17 USD.

Warto zauważyć, że jednym z powodów, dla których Elon Musk wspiera Dogecoina, jest rzekomo jego minimalne zużycie energii. Sieci typu Proof-of-Work, takie jak Bitcoin, ciągle padają ofiarą oskarżeń o nieekologiczność. W związku z tym Tesla przestała akceptować płatności BTC w maju, powołując się na obawy dotyczące wpływu na środowisko ze względu na zużycie energii przez to aktywo. 

Reklama

Co dalej z meme coinami?

Ani DOGE ani SHIB nie znikną w najbliższym czasie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ich popularność wśród popularnych podmiotów, takich jak Tesla. Co więcej, mogą stać się jeszcze bardziej popularne i możliwe, że w przyszłości pojawi się więcej memecoinów.

Fascynacja Dogecoinem i Shiba Inu jest częściowo poparta ich wynikami rynkowymi w stosunku do innych kryptowalut. Zdołały one zająć pozycje wśród 20 najlepszych kryptowalut w rankingu. Na chwilę obecna DOGE znajduje się na 12 pozycji na CoinMarketCap, podczas gdy SHIB jest na pozycji 13. DOGE notuje 24 miliardy dolarów kapitalizacji rynkowej w porównaniu do 18,5 miliarda dolarów SHIB.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment