Coinbase tworzy wirtualną tożsamość na Metaverse. Firma skupia się na obszarze, o którym wiele konkurencyjnych firm zdaje się zapominać. Tożsamość, o której mowa, stanowi bardzo istotną część wirtualnego świata.

Armstrong: Coinbase tworzy wirtualną tożsamość

W w swoim ostatnim poście założyciel giełdy Coinbase, Brian Armstrong, wyjawił plany swojej firmy dotyczące Metaverse. Jak sam twierdzi, pogląd giełdy na Metaverse najlepiej wyjaśnia Matthew Ball, inwestor venture capital i znany autor. Według Balla Metaverse można zdefiniować jako przyszłość Internetu. Masowa, trwała, interaktywna i interoperacyjna platforma, która działa w czasie rzeczywistym. Składa się ona z połączonych wirtualnych światów, w których ludzie mogą nawiązywać kontakty towarzyskie, pracować, dokonywać transakcji, bawić się i tworzyć.

Podczas gdy większość ludzi zakłada, że ​​Metaverse jest tym samym, co gry, wirtualna rzeczywistość lub Web3, Armstrong ma inne zdanie. Zauważa on, że ​​w przeciwieństwie do dzisiejszego internetu, będzie wiele równoległych projektów Metaverse. Gdy większość prac zostanie ukończona, wszystkie one połącza się w jedną całość – przynajmniej według Armstronga.

Zdaniem prezesa Coinbase ożywi to interakcje w ekosystemie poprzez wykorzystanie blockchaina do przenoszenia tożsamości i własności w Metaverse. To z kolei zlikwiduje potrzebę pośredników.

Reklama

Tworzenie unikalnych tożsamości w Metaverse

Armstrong dodaje, że chociaż istnieje już wiele podmiotów zajmujących się tą nową technologią, budując gry i tworząc wirtualne symulacje rzeczywistych obiektów, jego zdaniem coś poszło nie tak.

W ten sposób Coinbase przypisał programowi „tożsamości” najwyższy priorytet, biorąc pod uwagę to, jak może wyglądać przyszłość. Armstrong widzi w tym szansę na nadanie postaciom w wirtualnych światach trwałej tożsamości.

CEO uważa, że w Metaverse nasze tożsamości będą musiały zawierać łatwy login, unikalny identyfikator, awatar, który nas reprezentuje, śledzące nas metadane oraz poświadczenie, abyśmy mogli udowodnić, kim jesteśmy.

W tym celu Coinbase chce stworzyć tożsamość na rampie do metaverse. Współpracuje przy tym z ENS, czego efektem jest stworzenie unikalnego awatara, który jednocześnie będzie portfelem. Dodaje, że powinno przyznać się użytkownikom unikalny identyfikator, który pozwala na jednoznaczną identyfikację w różnych Metaverses.

Coinbase pracuje również nad projektem, który pozwoli użytkownikom na zakup awatara, stworzenie i utrzymanie profilu oraz zbudowanie zaufania. Użytkownicy będą także mogli zalogować się do każdej aplikacji w Metaverse od razu po zakończeniu tego projektu.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment