Cena Bitcoina gwałtownie wzrasta, a wszystko za sprawą ostatnich wydarzeń. Konkretnie chodzi zaś o konferencję B Word, w której uczestniczyło wiele znanych osób. Pozytywnie o cyfrowej walucie wypowiadał się między innymi Elon Musk, a także Cathie Wood i Jack Dorsey. W efekcie jego cena w przeciągu 5 dni podskoczyła aż o 15%, a obecnie wartość kryptoaktywa zbliża się do 35 000 dolarów.

Cena Bitcoina gwałtownie wzrasta – aż o 15%

Cena BTC przechodziła ostatnio przez różne fazy – do tej pory nie były to jednak rokowania zbyt korzystne. Ostatni tydzień cechował się jednak wyjątkową dynamiką. Na początku tygodnia wartość bitcoina spadła poniżej 30 000 dolarów. Wywołało to panikę wśród inwestorów, którzy zaczęli przymierzać się do wyprzedaży swoich walut. Okazało się jednak, że sytuacja szybko się odwróciła się na korzyść posiadaczy kryptowaluty.

21 lipca miała miejsce wyjątkowa konferencja B Word, na którą czekało wielu ludzi. Wystąpił na niej między innymi Elon Musk, ale także Jack Dorsey i Cathie Wood. Co ciekawe, ich opinie na temat cyfrowej waluty były bardzo korzystne. Prezes Tesli powiedział, że na swoich portfelach sam ma m.in. bitcoina i ethereum, a także nieco DOGE. Jak sam stwierdził, jego firma znów zacznie akceptować płatności BTC – nie wiadomo jednak, kiedy.

Jak można się było spodziewać, wypowiedź ta nie odbiła się bez echa na rynku. Niedługo po konferencji cena BTC wzrosła do ok. 34 000 USD. Na chwilę obecną wartość ta podskoczyła jeszcze wyżej. Tym samym w ciągu niecałego tygodnia wartość BTC wzrosła o 15%.

Co z altcoinami?

Nie tylko bitcoin zyskał w ostatnim czasie na wartości. W trakcie najlepszej doby wartość wielu altcoinów znacznie podskoczyła do góry. Dotyczy to choćby Ethereum, którego wartość urosła o 3,5% przez jeden dzień. Tym samym ETH przekroczyło próg 2000 USD. ADA z kolei uzyskała ok. 2,5% wzrostu. Altcoiny jako całość zdobyły również nieco więcej udziałów na rynku. Bitcoin nadal zdecydowanie nad nimi góruje, ale już o 1% mniej.

Rokowania dla bitcoina nadal są bardzo dobre. Czy passa się utrzyma? To się okaże.

 

5/5 - (1 vote)

Leave a comment