CBDC przyszłością transakcji gotówkowych

CBDC przyszłością transakcji gotówkowych?

CBDC przyszłością transakcji gotówkowych?

Szef sekcji, która w firmie Visa zajmuje się kryptowalutami, podzielił się ostatnio ciekawymi informacjami. Według niego, CBDC – cyfrowe waluty banku centralnego – mają ogromny potencjał, którego szczyt przypadnie na najbliższe 10 lat. CBDC przyszłością transakcji gotówkowych!

Cuy Sheffield, bo o nim właśnie mowa, napisał na Twitterze:

„Uważam, że cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) jest jednym z najważniejszych trendów w przyszłości pieniędzy i płatności w ciągu następnej dekady. Niezależnie od osobistych poglądów na temat tego, czy jest to dobre, czy złe, w rzeczywistości globalne zainteresowanie nim nie zniknie”.

Visa wykazała duże zainteresowanie walutami cyfrowymi, a nawet złożyła wniosek patentowy na tego rodzaju walutę na początku tego roku. Warto nadmienić, że Sheffield jest niewąpliwie znanym w środowisku zwolennikiem CBDC. Według szefa działu kryptowalutowego Visa, waluty cyfrowe banku centralnego (CBDC) mogą być najważniejszym trendem płatniczym w rozwoju z ogromnym wpływem na nasze systemy płatności i wydawania pieniędzy.

Co robią banki centralne?

W lutym sześć banków centralnych na całym świecie zebrało się, aby utworzyć grupę roboczą. Jej celem była wymiana doświadczeń w kwestii przypadków użycia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Tymi instytucjami, które posiadają znaczną pecjalistyczną wiedzę w zakresie eksploracji walut cyfrowych, są Bank Centralny Kanady, Anglii, Japonii, Europejski Bank Centralny, Sveriges Riksbank w Szwecji i Szwajcarski Bank Narodowy. Także Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS). Japoński narodowy bank centralny bardzo otwarcie wypowiedział się na temat utworzenia zdigitalizowanego jena. Aby ograniczyć potencjalny wpływ rozwoju własnego CBDC w Chinach. Nazywałby się on prawdopodobnie Digital Yuan lub Digital Currency Electronic Payment (DCEP). Pojawiło się wiele doniesień, że Chiny już aktywnie testują DCEP wśród różnych cywilów, pracowników rządowych. A nawet niektórych globalnych organizacji na kontynencie.

CBDC przyszłością transakcji gotówkowych!

Koniecznie sprawdź Artykuł – Inwestycje

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *