Cardano pobiło nowy rekord w postaci 20 milionów transakcji bez dnia przestoju. Założyciel firmy, Charles Hoskinson, chwali za to innowacyjną infrastrukturę ISPO. Twierdzi również, że Cardano stanowi najlepszą alternatywę dla Ethereum.

Cardano pobiło nowy rekord transakcji

Hoskinson nie przestaje promować swojego pomysłu i bronić go przed krytyką. Dyrektor Cardano niedawno zwrócił uwagę na fakt, że w sieci blockchain pojawia się wiele innowacji. Podkreśla tu swoją opatentowaną infrastrukturę Initial Stake Pool Offering (ISPO).

CEO popularnej platformy opisuje to to jako unikalny sposób budowania poparcia dla projektu. Jego komentarz pojawił się po tym, jak MELD, protokół bankowy DeFi oparty na Cardano, z powodzeniem zebrał ADA o wartości ponad 1 miliarda dolarów za pośrednictwem ISPO.

ISPO to metoda pozyskiwania funduszy stosowana w Cardano. Posiadacze ADA umieszczają swoje tokeny w pulach udziałów należących do zespołu projektowego. Ten inwestuje je w określone projekty, a udziałowcy odbierają pieniądze. Zaletą tego systemu jest to, że to społeczność ostatecznie decyduje, które projekty wejdą w życie. Model pomaga również zachęcać do inwestycji długoterminowych i napędza popyt na ADA.

Nie tylko ISPO

Oprócz MELD istnieje sześć innych projektów opartych na Cardano, które mają trwające ISPO. Jest to m.in. tym MinSwap, który był jednym z pierwszych po wdrożeniu inteligentnych kontraktów. Na drugim miejscu znajduje się SundaeSwap, który może wkrótce wejść na rynek z nowym produktem. Obecnie ponad 70% wszystkich ADA w obiegu pozostaje we wspomnianych pulach. 

Reklama

Giełda niedawno osiągnęła kamień milowy, przekraczając 20 milionów transakcji bez przestojów. Użytkownik Reddita zauważył, że Cardano osiągnęło to bez przestojów. Tym samym firma udowodniła, że jej podejście polegające na skrupulatnym przeglądzie przed uruchomieniem jakiejkolwiek nowej funkcji zdaje egzamin.

Hoskinson nigdy nie przestał bronić swojego projektu. Jeden z użytkowników Twittera stwierdził, że społeczność Ethereum rozpowszechnia fałszywe informacje o Cardano, ponieważ stanowi najlepszą alternatywę dla Ethereum. Zdaniem dyrektora giełdy zwolennicy ETH byli przerażeni Cardano, ponieważ jest to znacznie bardziej przyszłościowy projekt. 

5/5 - (1 vote)

Leave a comment