BTC może być warty 28 000 dolarów i to już niedługo. Póki co nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się szybko odwrócić. Na rynku da się zauważyć wzrost znaczenia opinii niedźwiedzi, które być może niedługo przejdą do ataku. Na dzień dzisiejszy największa kryptowaluta warta jest ponad 33 tysiące USD, da się jednak zauważyć wyraźny trend boczny.

BTC może być warty 28 000 dolarów? Tak twierdzą analitycy

Jeden z ekspertów – Coin Casanova – zgromadził wszystkie analizy na temat Bitcoina, z ktorych wynika, że cena kryptowaluty nadal będzie spadać. Analityk nie jest w tym osamotniony: wielu specjalistów uważa, że BTC przechodzi przez pewien kryzys. Opinie te opierają się o wiele danych on-chain. Niewiele wskazuje na to, by kryptowalutę w najbliższym czasie czekał szczyt.

Zdaniem Casanovy obecna pozycja Bitcoina na rynku jest na tyle chwiejna, że odpowiednio silny sygnał sprzedaży może być druzgocący. Analityk twierdzi, że w pierwszej kolejności BTC może spaść poniżej swojej wartości z początku roku i osiągnąć nawet poziom 28 000 dolarów.

Co zatem radzi Coin Casanova? Jego zdaniem warto obserwować wskaźnik Bitcoin Realized Cap Hold Waves autorstwa Glassnode. Dzięki temu można mieć pewne pojęcie, jak kryptowaluta zachowa się na dłuższą metę. Gdy wskaźnik dot. krótkoterminowych inwestorów rośnie o mniej więcej 80%, można spodziewać się, że spadek Bitcoina będzie trwał dłużej.

Jeśli z kolei metryka pokaże wzrost u inwestorów długoterminowych, zdaniem Casanovy można interpretować to jako sygnał do wzrostu wartości kryptowaluty. Niekoniecznie jednak stanie się tak od razu – prawdopodobnie na pierwsze realne efekty będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Do tego czasu nadal możemy być świadkami niemałych spadków.

Duzi gracze sprzedają BTC

Ze słów eksperta wynika, że dużą rolę w tym, jak obecnie wygląda cena Bitcoina odegrały wieloryby z Bitfinex. Mimo, że część analityków wykorzystuje dane on-chain do tego, by nadal grać na spadki kryptowaluty, można z nich wyczytać również inne informacje. Jak choćby to, że bitcoinowi inwestorzy byli ostatnio wyjątkowo aktywni.

Odegrały w tym swoją rolę również działania chińskiego sądu, a konkretnie nałożone przez niego zakazy kopania kryptowalut na terenie Państwa Środka. Najwięksi inwestorzy wyprzedawali wówczas swoje zasoby cyfrowej waluty, tworząc tym samym trendy sprzedażowe.

Ponadto zdaje się, że zainteresowanie państwowych instytucji Bitcoinem chwilowo nieco spadło. Zdaniem analityka, jego wpływ na obecny rynek nie jest tak wielki, jak niektórym mogłoby się wydawać. Kilka większych państw i korporacji co prawda zainteresowało się ostatnio Bitcoinem, jednak – jak się okazuje – to za mało, by odwrócić obecny trend.

Takiego momentu, jak obecnie, BTC nie przechodził prawdopodobnie nigdy. By sytuacja stała się dla niego bardziej korzystna, wieloryby muszą ponownie zaufać kryptowalucie i wykupić swoje udziały z powrotem. Na chwilę obecną jednak wydaje się, że cena Bitcoina nie ma bodźców do wzrostu.

Oceń post

Leave a comment