Brazylia chce wprowadzić Bitcoina? Tamtejsza komisja senacka zatwierdza projekt ustawy o BTC. Ma on na celu zapewnienie jasności przepisów w przestrzeni, a także ukrócenie nielegalnej działalności. Rzecznik komisji uważa, że ​​jeśli prawo wejdzie w życie, nastąpi wzrost użytkowników kryptowalut.

Brazylia chce wprowadzić Bitcoina i nowe regulacje

Na swojej oficjalnej stronie brazylijska komisja senacka ujawniła, że ​​jednogłośnie zatwierdziła krajową ustawę kryptograficzną PL 3825/19. Warto zauważyć, że projekt ustawy został początkowo opracowany wspólnym wysiłkiem kilku podmiotów. Należał do nich m.in. senator Flavio Arnsa, pierwotny autor, wraz z Bankiem Centralnym, Narodową Komisją Bezpieczeństwa i Giełdy oraz organami podatkowymi.

Zatwierdzenie projektu przez komisję jest początkiem poważniejszego procesu. Może on zakończyć się wprowadzeniem przez Brazylię jasnych przepisów dotyczących kierowania codziennymi transakcjami przy użyciu kryptowalut w tym kraju. Jeśli zatwierdzi go też Senat i Izba Niższa, następnym krokiem będzie przekazanie go Prezydentowi.

Co będzie zawierać nowa ustawa?

W ustawie proponuje się ulgi podatkowe dla górników bitcoinów oraz nowe regulacje. Mają one na celu zwalczanie przestępczości finansowej w przestrzeni cyfrowych aktywów. Aby zachęcić do ekologicznego wydobycia Bitcoina, górnicy, którzy korzystają z odnawialnych źródeł energii, będą zwolnieni z podatku importowego na mocy ustawy. Projekt kładzie również nacisk na przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i zwalczania nielegalnej działalności na powstającym rynku.

Senator Iraja Abreu, mianowany rzecznik komitetu, powiedział:

 

„Zamiarem projektu jest ukrócenie lub ograniczenie nielegalnych praktyk, takich jak pranie brudnych pieniędzy, uchylanie się od płacenia podatków i WIELU innych przestępstw. Rynek kryptowalut jest legalny i uczciwi użytkownicy stanowią zdecydowaną większość tego rynku, ale są wyjątki”.

Reklama

Jeśli rząd uchwali ustawę, ​​prawdopodobnie nastąpi wzrost adopcji kryptowalut w kraju. Wezmą w tym udział także instytucje, które od teraz będą mogły jasno określić wymagania dotyczące zachowania zgodności.

 

 

 

Oceń post

Leave a comment