Czy Bitcoin warty miliard dolarów to realna przyszłość? Ray Dalio, znany zwolennik Bitcoina, twierdzi, że niekoniecznie. Przewiduje on jednak gwałtowny wzrost różnych form alternatywnych walut i ich długoterminową walkę o dominację.

Ray Dalio: Bitcoin warty miliard dolarów to nierealna perspektywa

Bitcoin znajduje się na szczycie rankingu kryptowalut z różnych powodów – od jego ceny, aż po globalną adopcję. Aktywo nie tylko dominuje na rynku jako największy zasób, ale także dociera do coraz większej rzeszy ludzi. Według legendarnego inwestora i autora, Raya Dalio, założyciela Bridgewater Associates, Bitcoin jest prawdopodobnie jednym z najbardziej ekscytujących tematów XXI wieku.

Biznesmen jeszcze raz potwierdził swoje wieloletnie poparcie dla pionierskiej kryptowaluty. Dalio zauważył, że BTC pracował się na to przez wiele lat. Protokół nigdy nie został zhakowany i stał się coraz bardziej ekscytującym instrumentem finansowym. W związku z tym inwestor umieszcza Bitcoina bardzo wysoko wśród aktywów i uważa go za konkurencję dla złota. Dochodzi do tego również fakt, że BTC zyskał status aktywa z przypisaną wartością. Oznacza to, że eksperci spekulują, jak wysoko może wzrosnąć jego cena.

BTC to przyszłość

Jest jeszcze jeden aspekt Bitcoina i kryptowalut, który podkreśla Dalio. Mianowicie jego awans do statusu głównego pieniądza alternatywnego. Inwestor-miliarder ujawnił, że wierzy, że świat skłania się ku posiadaniu konkurencyjnych pieniędzy, a nie tylko walut fiducjarnych. Jak mówi, zostanie to spowodowane obecną sytuacją nadmiernego dodruku fiat-ów.

Ta konkurencja obejmie wiele różnych typów aktywów cyfrowych, w tym CBDC, NFT, a nawet stablecoiny. Zasadniczo wszystko, co spełnia dwa główne cele pieniądza – środek wymiany i magazyn wartości.

Miliarder nadal sceptycznie podchodzi do stwierdzenia, że Bitcoin stanie się najwyższą formą pieniądza w tej konkurencji. Jego zdaniem ​​złoto nadal ma tu przewagę. Dla Dalio metal szlachetny ma pewne cechy, które czynią go lepszym niż Bitcoin, m.in. powszechne uznanie przez bank centralny. Ta przewaga złota jest jednym z powodów, dla ​​Bitcoin nigdy nie osiągnie ceny w wysokości miliarda dolarów.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment