Bitcoin w South Park? Największa kryptowaluta pojawiła się w popularnym anonimowym serialu dla dorosłych. Przewiduje on przyszłość, w której kryptowaluty będą jedyną akceptowaną walutą. Odcinek spotkał się z mieszanymi reakcjami entuzjastów kryptowalut po tym, jak pojawiła się aluzja, że BTC jest piramidą finansową. W związku z tym cena waluty spadła o 2%.

Bitcoin w South Park

W jednym z odcinków 24. sezonie South Park pojawił się Bitcoin i kilka innych kryptowalut. Są tam one jedynymi środkami zawierania transakcji w przyszłości. Odcinek zatytułowany „Post COVID” dzieje się 40 lat w przyszłości, gdy świat wchodzi w ostatni etap pandemii, a ludzie płacą za towary kartami Bitcoin przy pomocy  kodów QR.

W epizodzie bohater Stan Marsh wchodzi do motelu Super 12 Motel Plus, szukając noclegu. W nowym świecie nazwy marek mają dołączone słowo „super” i „plus”, a na biurku znajduje się napis „TYLKO bitcoin”. Pojawia się tam też sugestia, że Bitcoin jest siecią podobną do piramidy Ponzi’ego.

Tego typu odniesienie wywołało gniew niektórych zagorzałych zwolenników BTC. Inni jednak zdają sobie sprawę, że jest to żart zgodny z satyrycznym charakterem South Park. Wielu z nich ma też nadzieję, że zasób faktycznie zostanie szeroko przyjęty w przyszłości.

Reklama

W 2009 roku South Park zakpił z tradycyjnych instytucji finansowych w związku z globalnym kryzysem finansowym. Odcinek zatytułowany „Margaritaville” pokazuje ojca Stana, który zabiera go do banku, aby nauczyć go oszczędzania i prosi go o zdeponowanie 100 dolarów. Stan ostrożnie podchodzi do bankiera i podaje mu pieniądze, podczas gdy bankier mówi mu o możliwościach inwestycyjnych.

„Możemy umieścić ten czek w funduszu powierniczym rynku pieniężnego, a następnie ponownie zainwestujemy dochody na konta walutowe z odsetkami składanymi aaa i znikną”, mówi bankier zakłopotanemu Stanowi.

Nie tylko South Park

South Park to nie jedyny program, w którym pojawiają się kryptowaluty. Inne filmy i seriale również podejmują podobne działania. Po raz pierwszy aktywa pojawiły się w styczniu 2012 roku w The Good Wife. Zasób odegrał główną rolę w fabule filmu Dope z 2015 roku oraz w serialu Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko).

W Czarnej liście Raymond Reddington twierdziła, że ​​zna tożsamość Satoshiego Nakamoto, podczas gdy popularna animacja Simpsonowie wyemitowała odcinek, w którym Marge ogląda program o BTC.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment

×