Bitcoin reklamuje się na tramwajach w Hongkongu! – Stowarzyszenie Bitcoin w Hongkongu, główny lokalny podmiot promujący świadomość i edukację w dziedzinie kryptowalut. Rozpoczyna kampanię reklamową „Bitcoin Tram” w Hongkongu – jednym z głównych światowych centrów finansowych na świecie. Zgodnie z zapowiedzią z 11 września, nowa kampania reklamowa składa się z trzech piętrowych tramwajów w pełni pokrytych logo i reklamami Bitcoin oraz 20 podobnie zaprojektowanych billboardów w całym mieście. Stowarzyszenie Bitcoin w Hongkongu podało w ogłoszeniu, że kampania edukacyjna została zainicjowana przez mieszkańców miasta i jest koordynowana przez stowarzyszenie. Kampania ze swojego założenia jest non-profit – finansowana głównie z darowizn od społeczności.

Rzecznik stowarzyszenia zdradził mediom, że wszystkie darowizny zostały dokonane w walucie Bitcoin. Według publicznego oświadczenia, kampania „Bitcoin Tram” ma potrwać od 11 września do 8 października, a billboardy w mieście będą wisiały do 1 października. Oczekuje się, że kampania reklamowa przyczyni się do globalnego przyjęcia zdigitalizowanej gospodarki.

Cytaty na bilboardach

Oprócz logo Bitcoin, kampania reklamowa „Bitcoin Tram” zawiera również pewne stwierdzenia i cytaty promujące użycie Bitcoin. Niektóre z nich należą do amerykańskiego pisarza Stewarta Branda i słynnego oficera Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych T.A.M. Craven’a.

„W 2020 roku wydrukowano więcej dolarów amerykańskich niż w 2009 roku. Zawsze będzie tylko 21 milionów Bitcoinów”.

Według tweeta dyrektora OKEx, Jaya Hao, reklamy Bitcoinów pojawiają się tuż przed siedzibą HSBC. Wzywają one obywateli Hongkongu do „bycia własnym bankiem”.
Jak donoszą zagraniczne media, HSBC był rzekomo jednym z wielu światowych banków szczegółowo lustrujących swoich klientów w Hongkongu w czasie protestów przeciwko wspieranemu przez Chiny narodowemu prawu bezpieczeństwa. Jak podał rzecznik, do tej pory w stowarzyszeniu jest około 100 członków indywidualnych i 10 członków korporacyjnych. Ogromne reklamy Bitcoin w Hongkongu pojawiły się wkrótce po tym, jak pod koniec sierpnia 2020 roku w Apple Daily – tabloidzie z Hong Kongu – pojawiła się całostronicowa reklama Bitcoin. Obiecywała ona, że „Bitcoin nigdy Cię nie porzuci.” Bitcoin reklamuje się na tramwajach w Hongkongu!

Sytuacja kryptowalut w Hongkongu

Hongkong jest okręgiem administracyjnym Chin i jednym z wiodących ośrodków gospodarczych nie tylko w Azji, ale i na świecie. Główną cechą dzielnicy jest to, że ma ona prawo do tworzenia własnego ustawodawstwa. Gospodarka tego terytorium charakteryzuje się wolnym rynkiem, niskimi podatkami i brakiem ingerencji rządu. Wszystko to zachęca ludzi do używania wirtualnych walut na rynku. Stosunek do kryptowalut różni się między Chinami a Hongkongiem. Pierwszy z nich zakazał zarówno używania walut cyfrowych jako płatności, jak i prowadzenia ICO. W Hongkongu nie było jeszcze żadnych regulacji dotyczących Bitcoina, a rząd nie widzi potrzeby ich wdrażania. Rynek kryptowalut w Hongkongu kreuje różne platformy i projekty, co czyni ten obszar otwartym dla firm i inwestorów.

Chciałbyś spróbować zainwestować? Koniecznie sprawdź Pattern Trader opinie

5/5 - (1 vote)

1 Comment

  • eLeasing.XMC.PL
    Posted 21 marca, 2021 5:39 pm 0Likes

    Ludzie buduja za duzo murow, a za malo mostow. Choduja zbyt duzo knurow, a za malo porostow… Izaac Newton & GreenPeace

Leave a comment