Bitcoin przekroczył 50000 dolarów – nie po raz pierwszy w ostatnim czasie. Jaka jest szansa na to, że taki trend się utrzyma? Eksperci twierdzą, że spora, a pierwsze efekty będziemy mogli zobaczyć już pod koniec roku. Specjaliści uważają, że przeskok bariery 50 tysięcy USD może potencjalnie przełożyć się na hossę i kolejne wzrosty. Optymiści zakładają nawet, że jeszcze w 2021 roku cena jednego BTC będzie wynosiła 100 000 dolarów.

Bitcoin przekroczył 50000 dolarów

Bitcoin właśnie po raz kolejny w swojej historii przebił psychologiczną barierę 50 000 USD. W momencie pisania tego tekstu za 1 BTC płaci się dokładnie 50 023 USD. Przekłada się to na skok ceny o 6 proc. w skali doby i również ok. 6 procent w skali tygodnia.

Cena BTC niedawno osiągnęła wartość wyższą niż 50 000 dolarów – już nie po raz pierwszy. Na dzień 2 września Bitcoin kosztuje 50 027 USD. Oznacza to, że cena bitcoina wzrosła o 6% nie tylko w ciągu dnia, ale również w przeciągu ostatniego tygodnia. Wielu analityków i inwestorów uważa, że największa kryptowaluta podąża w dobrym kierunku i hossa może potrwać jeszcze przez jakiś czas.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że spory wpływ na wzrost BTC miał także ETH. Drugie największe cyfrowe aktywo zanotowało znaczny wzrost w przeciągu ostatnich kilku dni. Na dzień dzisiejszy jego wartość wynosi 3729 dolarów – to o ok. 6% więcej niż wczoraj. To także 20% więcej, niż tydzień temu.

Bitcoin pobije nowy rekord?

Eksperci są zdania, że na obecnej fali BTC może niedługo pobić nowe ATH. Mówi się nawet o takich liczbach, jak 100 000 dolarów. Wśród części analityków panuje opinia, że może się to stać jeszcze nawet w tym roku.

Do entuzjastów należy między innymi analityk PlanB. Przygotował on model stock-to-flow, który pokazuje, że w okolicach tegorocznych świąt cena BTC może wzrosnąć nawet do wspomnianych 100 tysięcy dolarów. Ekspert nadmienia jednak, że bardzo istotny będzie tu wrzesień.

Inni analitycy twierdzą, że cena BTC w 2021 roku może wynosić 60, 80 lub nawet 90 tysięcy dolarów.
5/5 - (1 vote)

Leave a comment