Bitcoin lekarstwem na inflację? Spadek wartości nabywczej pieniądza okazał się problemem, z którym tradycyjna gospodarka nie jest w stanie sobie poradzić. Wszystko przez to, że jest ona nieodłącznie związana z walutami fiducjarnymi. Stałe dodrukowywanie pieniędzy przez rządy na całym świecie nie poprawia sytuacji. By zapobiec katastrofie, inwestorzy zmieniają taktykę i inwestują w kryptowaluty, by nie stracić swojego bogactwa.

Bitcoin lekarstwem na inflację? Inwestorzy znają ryzyko

Tucker Carlson wypowiedział się ostatnio na temat przyszłych działań inwestorów. Jego opinię opublikował na swoim Twitterze także Michael Saylor. Zdaniem Carlsona akcjonariusze uświadamiają sobie realne niebezpieczeństwo, jakie im grozi z powodu inflacji. Inwestorzy znają ryzyko i dlatego szukają innych sposobów na utrzymanie swojego bogactwa w nienaruszonym stanie.

Jedną z popularniejszych strategii jest inwestycja w nieruchomości. Rynek mieszkaniowy odnotował ostatnio znaczny wzrost cen. Po części można to przypisać nagłemu napływowi środków do sektora ze strony zaniepokojonych ludzi, którzy próbują zainwestować w aktywa twarde.

W rezultacie ceny na rynku mieszkaniowym w ciągu ostatniego roku wzrosły o 20-30%. Jeśli ten trend się utrzyma, nie wiadomo, jak będzie wyglądała sytuacja za kilka lat. Mądrzejsi inwestorzy zwracają się teraz ku lepszym aktywom, takim jak kryptowaluty. Największą popularnością cieszy się tu oczywiście Bitcoin. 

BTC odnotował znaczne wzrosty

Według Tuckera kryptowaluty okazały się realnym schronieniem przed szalejącą inflacją, która od lat dewaluuje bogactwo ludzi. Cyfrowe waluty takie jak Bitcoin stale zyskują na wartości i nie zapowiada się, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. W ciągu ostatniego roku wartość Bitcoina wzrosła o około 164%. Oznacza to, że każdy, kto kupił monetę 12 miesięcy temu, prawie podwoił swój majątek. Z drugiej strony, wszyscy, którzy trzymali swoje bogactwo w formie fiat, stracili. 

Coraz więcej inwestorów dostrzega wielką szansę na rynku kryptowalut. Do takich wniosków doszli zarówno inwestorzy indywidualni, jak i instytucjonalni. Na przykład Michael Saylor, który jest założycielem i dyrektorem generalnym MicroStrategy – firmy, która intensywnie inwestuje w Bitcoina

5/5 - (1 vote)

Leave a comment