Bitcoin – da się zarobić?

Chociaż informacje prasowe na temat cen kryptowalut pojawiają się nieco rzadziej, niż kilka lat temu, waluty cyfrowe nadal są na radarach wielu inwestorów. Opinie są różne – czy obecny szał kryptowalut to tylko bańka, czy właśnie teraz jest idealny czas na inwestycje? Mając tak bardzo różne punkty widzenia, wielu zastanawia się, czy nadal można zarobić inwestując w kryptowaluty, czy jest już na to za późno. Krótko mówiąc, potencjał wciąż istnieje i jest ogromny. Jednak nie zawsze jest to prosty lub szybki proces i przed wdrożeniem działań należy je odpowiednio zaplanować.

W tym artykule przyjrzymy się temu, co należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o inwestowanie w kryptowaluty jak Bitcoin. Należy jasno powiedzieć, że podobnie jak w przypadku wielu inwestycji nie ma żadnych gwarancji. Dotyczy to w szczególności często niestabilnego rynku walut cyfrowych. Nie inwestuj pieniędzy, których nie możesz stracić. Mimo pokusy nie daj się wciągnąć w obietnice pewnego i pozbawionego ryzyka zysku – za pomocą odpowiednich narzędzi można je zminimalizować, ale nigdy nie ograniczyć do zera.
Nie jesteśmy instytucją finansową – dostarczamy tylko materiały edukacyjne. Nie traktuj tych informacji jako profesjonalnej porady inwestycyjnej. Bitcoin – da się zarobić? Owszem!

 

Czym są kryptowaluty?

Krótko mówiąc, kryptowaluty to waluty cyfrowe lub pieniądze elektroniczne. Często są zdecentralizowane, co oznacza, że ​​nie są kontrolowane, ani regulowane przez żaden rząd ani instytucję finansową. Najbardziej  znaną obecnie kryptowalutą jest Bitcoin – waluta oparta na łańcuchu bloków (ang. Blockchain), która zapoczątkowała ten trend. Technologia Blockchain zapewnia, że ​​Bitcoin jest bezpieczny i nie można go powielić – użytkownicy przeprowadzają transakcje na zasadzie peer-to-peer. Oznacza to, że po dokonaniu transakcji jej szczegóły są weryfikowane i rejestrowane w Blockchain, publicznym rejestrze. Chociaż istnieją inne technologie, na podstawie których działają kryptowaluty, technologia Blockchain jest obecnie postrzegana jako standard.

Waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin i Ethereum, można także wydobywać. Jest to proces, w którym użytkownicy wykorzystują moc obliczeniową swojego komputera do rozwiązywania złożonych algorytmów, za co są nagradzani walutą. W miarę rozwoju technologii kopanie kryptowalut przestaje być jednak opłacalne dla zwykłych użytkowników ze standardowymi PC. Mając to na uwadze, wielu z nich koncentruje swoje wysiłku na inwestowaniu i handlu.

 

Jak inwestować w kryptowaluty

Pierwsze kroki w świecie handlu walutami cyfrowymi mogą być zniechęcające. Jest wiele opcji, wiele stron internetowych i giełd, a informacje wręcz nas zalewają. Jeśli poważnie myślisz o inwestowaniu w kryptowaluty, upewnij się, że wiesz o nich jak najwięcej, a także sprawdź kilka giełd, na których możesz je kupić. Zauważysz wówczas, że istnieją giełdy, na których możesz handlować i próbować osiągnąć zysk metodą krótkoterminową. To niezwykle kusząca perspektywa – rynek stale się rozwija, więc warto wyprzedzić konkurencję. W rzeczywistości dla niedoświadczonego tradera jest to dużo trudniejsze niż się wydaje. Rynek jest na tyle niestabilny i nieprzewidywalny, że wieczorem możesz  być daleko do przodu, a następnego ranka być na minusie.

Giełdy kryptowalut działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a inwestorzy w Chinach i Europie swoimi działaniami nieustannie wpływają na sytuację rynkową.
Inwestycje długoterminowe sprawdzają się w wielu przypadkach. Pierwsi użytkownicy Bitcoina mogli zbić fortunę, po prostu kupując w odpowiednim czasie i czekając do ceny maksymalnej. Nie ma gwarancji, że ten poziom wzrostu w najbliższym czasie pojawi się ponownie, jednak z pewnością istnieje kilka ekscytujących technologii. Mogą pomóc nam zmaksymalizować zysk z inwestowania w cyfrowe waluty.

Koniecznie sprawdź programy inwestycyjne takie jak:

Pattern Trader opinie

Handel Pro Opinie

5/5 - (1 vote)

1 Comment

Leave a comment