Binance tworzy nową platformę, która opiera się na fanowskich tokenach. Giełda nawiązała już współpracę z jedną z najsłynniejszych drużyn piłarskich z Włoch – S.S. Lazio.

Binance tworzy nową platformę tokenową

Niedawno spółka Binance wydała specjalne ogłoszenie. Z zawartych w nim informacji wynika, że powstała nowa platforma. Ma opierać się ona na fanowskich tokenach. Co więcej, giełda znalazła już pierwszego partnera, włoski klub S.S. Lazio.

Binance stanie się największym sponsorem klubu, a w zamian piłkarze będą nosić logo giełdy na swoich boiskowych strojach.

Cała kooperacja opiera się na fanowskim tokenie użytkowym Lazio (LAZIO). Dzięki niemu miłośnicy piłki nożnej i włoskiego klubu będą mieli okazję zaangażować się i wesprzeć swoich ulubieńców. Na początku emisja ma odbywać się przez Binance Launchpad, to jednak tylko początek. W przyszłości bowiem token ma pojawić się rónież na platformach P2P oraz rynki spot. Co więcej, będzie można nim zapłacić przy pomocy karty Binance.

Fanom piłki nożnej nie trzeba przedstawiać rzymskiego klubu S.S. Lazio. Drużyna cieszy się popularnością nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie. Nic dziwnego – zdążyła już naprawdę wiele osiągnąć. Współpraca z Binance otwiera klubowy wiele nowych drzwi i pozwala wejść na cyfrowy rynek. Może się to przełożyć nie tylko na pozycję klubu, ale również poprawić komunikację z fanami.

Giełda Binance rozwija się

Nowa usługa i platforma giełdy Binance jest skierowana do miłośników sportu, którzy chcą brać większy udział w rozwoju swoich ulubionych drużyn. Od teraz każdy użytkownik platformy będzie mógł zbierać zarówno fanowskie tokeny, jak i NFT. Z ich posiadaniem wiązać się będzie możliwość głosowania nad dalszym rozwojem S.S. Lazio. Co więcej, niektórzy otrzymają też szansę na spotkania twarzą w twarz ze swoim ulubionym piłkarzem.

Binance po raz pierwszy w swojej historii zawarło umowę z klubem sportowym. Nie jest to jednak coś nowego w branży. Z podobną inicjatywą wyszły już między innymi FTX i Crypto.com, które rozpoczęły współpracę z Major League Baseball (MLB) czy słynnym Paris Saint-Germain (PSG).

Oceń post

Leave a comment

×