Prezydent Biden podpisał nowy dekret, który upoważnia agencje federalne do przeglądu korzyści i zagrożeń związanych z zasobami cyfrowymi. Ochrona konsumentów, integracja finansowa i innowacje są częścią obszarów, które stara się objąć nowy porządek.

Biden podpisał nowy dekret

Podpisanie rozkazu przez Bidena rozproszyło całą przestrzeń, skupiając się na sześciu kluczowych obszarach. Obejmują one konsumentów, stabilność finansową, nielegalne finansowanie, innowacje, integrację finansową i konkurencyjność gospodarczą.

Według Białego Domu zamówienie jest pierwszym w historii, ogólnorządowym podejściem do radzenia sobie z ryzykiem. Ma to na celu wykorzystanie potencjalnych korzyści płynących z zasobów cyfrowych i technologii leżących u ich podstaw. W ramach nakazu skoordynowane wysiłki czołowych regulatorów będą działać w ciągu 60-120 dni w celu sformułowania zaleceń dla rządu.

Dokument roboczy był wynikiem współpracy między członkami środowiska akademickiego. Zajęli się tym eksperci ds. ochrony konsumentów i liderzy w dziedzinie kryptowalut w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Utworzenie nakazu wykonawczego uzależniono od rosnącej fali ataków ransomware, takich jak włamania do systemu Colonial Pipeline i wykorzystywanie kryptowalut przez przestępców do unikania organów ścigania.

Konflikt w Ukrainy z Rosją w centrum uwagi jest uważany za kolejną przyczynę podpisania rozporządzenia wykonawczego. Na wyższych szczeblach władzy panują obawy, że rosyjskie podmioty i oligarchowie mogą sięgnąć po kryptowaluty jako sposób na uniknięcie nałożonych na nie sankcji. W IV kwartale 2021 roku Prezydencka Grupa Robocza ds. Rynków Finansowych opublikowała raport na temat zagrożeń związanych ze stablecoinami , stanowiąc podstawę dla przyszłych regulacji w kosmosie.

Reklama

Cyfrowy USD

Rozkaz wykonawczy Bidena nakazuje Rezerwie Federalnej przeprowadzenie śledztwa w sprawie potencjalnego amerykańskiego CBDC – cyfrowego dolara. „Moja administracja przywiązuje najwyższą wagę do wysiłków badawczo-rozwojowych nad potencjalnymi opcjami projektowania i wdrażania CBDC w Stanach Zjednoczonych”.

David Yemack, profesor finansów na Uniwersytecie Nowojorskim, twierdzi, że wpływ CBDC na Stany Zjednoczone może mieć ogromny potencjał. Fed od dłuższego czasu zastanawiał się nad tym pomysłem i zauważył w styczniowym raporcie, że wprowadzenie CBDC może sprawić, że płatności będą tańsze dla konsumentów.

Oceń post

Leave a comment