CBA – australijski bank – wdraża kryptousługi dla swoich klientów. Commonwealth Bank of Australia, bo tak brzmi jego pełna nazwa, chce zapewnić odbiorcom swoich usług możliwość nabycia cyfrowych walut i przeprowadzania swobodnych transakcji. Jeśli projekt wejdzie w życie, CBA będzie pierwszym australijskim bankiem z tego typu funkcjami.

Australijski bank wdraża kryptousługi

Australijski bank CBA podał do wiadomości, że podjął współpracę z firmami Chainalysis oraz Gemini. Jej efektem ma być powstanie zupełnie nowych funkcji dla klientów Commonwealth Bank of Australia. Będą one obejmowały możliwość handlowania nawet dziewięcioma cyfrowymi walutami. Każdy użytkownik będzie mógł wybrać swoje kryptowaluty spośród wielu dostępnych, np. Bitcoin, Ethereum, Litecoin czy Bitcoin Hash.

Pierwsze testy pilotażowe mają pojawić się jeszcze w tym roku. Wprowadzenie nowych usług dla wszystkich datuje się obecnie na 2022 rok.

Grupa analityków z banku CBA zbadała nastawienie Australijczyków do kryptowalut. Z analiz wynikło, że coraz większa liczba klientów banku jest zainteresowana inwestowaniem w cyfrowe waluty. Wielu z nich działa w branży już teraz, lecz za pośrednictwem giełd. Zdaniem dyrektora generalnego CBA, Matta Comyna, zainteresowanie cyfrowym rynkiem tworzy wiele nowych możliwości dla instytucji finansowych.

Co na to sami obywatele Australii? Jak się okazuje, nie są oni nastawieni do nowych rozwiązań aż tak entuzjastycznie, jak mogłoby się wydawać. Wielu Australijczyków wskazuje niewielkie zaufanie do giełd oraz istotne ryzyko bycia oszukanym. Commonwealth Bank of Australia chce zapewnić obawiającym się o bezpieczeństwo własnych środków zaufaną możliwość inwestycji w kryptowaluty.

Australia już niedługo może stać się kryptowalutym rajem

Australijski rząd wydaje się być raczej przyjazny rozwojowi rynku kryptowalut. Tamtejszy Senat stwierdził niedawno, że państwo powinno wprowadzić m.in. ulgi podatkowe dla podmiotów z tego sektora.

Zwolennikiem cyfrowych aktywów jest także sam szef komisji, Andrew Bragg. Jego zdaniem istnieje potrzeba wprowadzenia odpowiednich regulacji dotyczących kryptowalut. Ich celem ma być przede wszystkim zapewnienie inwestorom niezależności i odcięcie ich od zbędnych pośredników. Jeśli to wejdzie w życie, Australia będzie mogła konkurować na kryptowalutowym rynku z największymi gigantami takimi jak USA czy Wielka Brytania.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment

×