Australijska minister zachęca do kryptowalut. Jane Hume wypowiedziała niedawno kilka pozytywnych słów o branży cyfrowych aktywów. Jej publikacja wspomina, że rządy na całym świecie powinny przyjąć zdecentralizowany sektor finansowy. Jednocześnie Hume powtarza, że całej branży nie należy traktować jako chwilowej mody.

Jane Hume, australijska minister, zachęca do kryptowalut

W swoim oświadczeniu Hume stwierdziła, że ​​zarówno sektor rządowy, jak i sektory innych krajów nigdy nie powinny uważać sektora kryptowalut za krótkotrwały trend. Minister finansów Australii wygłosiła swoje oświadczenie na Financial Review Summit, który odbył się 22 listopada. Według Hume ludzie muszą zachować ostrożność w swoich działaniach na rynku, ale nie powinni bać się wchodzić do sektora.

Polityk zapewnia, że branża kryptowalut nie zniknie. Porównała też krytyków kryptowalut z ludźmi, którzy potępili wcześniejsze urządzenia iPhone, ponieważ korzystali z innych urządzeń do słuchania muzyki, a innych do dzwonienia. Hume stwierdziła również, że nie powinniśmy zachowywać się jak osoby, które w przeszłości źle wypowiadały się o powstaniu internetu. 

Już kilka miesięcy temu Hume zapewniała Australijczyków, którzy chcą wejść na rynek kryptowalut, o zerowych sankcjach ze strony rządu. Jedynym wymogiem jest prowadzenie działalności gospodarczej. Wspomniała też, że ​​rząd nigdy nie będzie przeszkodą w procesie zakupu cyfrowych aktywów.

Jej argumentem było to, że ludzie mają prawo szukać osobistych możliwości rozwoju i brać odpowiedzialność za swoje czyny. Minister powiedziała również, że branża kryptowalut to rozwijający się rynek, który w nadchodzących latach stanie się jednym z najważniejszych sektorów.

Nie wszystkie kraje podzielają to stanowisko

Podczas gdy Hume i australijski rząd zachęcają ludzi do handlu kryptowalutami, wiele rządów na całym świecie nadal sprzeciwia się tym aktywom. Większość z nich twierdzi, że są to instrumenty wysokiego ryzyka, a sam rynek nie jest zabezpieczony przed nielegalną działalnością. Jednym z takich regulatorów, który ostrzegał obywateli, jest Financial Conduct Authority w Wielkiej Brytanii.

FCA na początku roku ogłosiła zakaz stosowania kryptowalutowych instrumentów pochodnych na poziomie detalicznym. Powodem było to, że handlowcy detaliczni byli narażeni na na wiele zagrożeń w sektorze kryptowalut.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment